Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

01.10.2020 Akt oskarżenia Prokuratury Rejonowej w Wieliczce

Prokuratura Rejonowa w Wieliczce skierowała akt oskarżenia przeciwko Sławomirowi P. (lat 40), o działanie z zamiarem zabicia innego mężczyzny poprzez pobicie go rękoma i kopanie po całym ciele w wyniku czego pokrzywdzony doznał rozległych obrażeń ciała w następstwie których doszło do zgonu pokrzywdzonego, przy czym czyn ten miał charakter chuligański a sprawca dopuścił się go w ramach powrotu do przestępstwa.

Jak ustalono oskarżony i pokrzywdzony wraz z inną ustalona osobą spożywali w nocy z 21 na 22 grudnia 2019 roku, w lokalu mieszkalnym w którym wspólnie zamieszkiwali w Wieliczce, alkohol.

W trakcie spożywania alkoholu, doszło do awantury, która zakończyła się pobiciem pokrzywdzonego. W wyniku tego pobicia powstały obrażenia, które doprowadziły do śmierci pokrzywdzonego.

Oskarżony, gdy zorientował się co się stało z pokrzywdzonym umieścił jego zwłoki na taczkach, ukrywając je tam.

Po dokonaniu tego czynu, sprawca udał się do domu.

Po przedstawieniu zarzutów Sławomir P., przyznał się początkowo do pobicia pokrzywdzonego a następnie tylko do uderzenia pokrzywdzonego.

Był on wielokrotnie karany sądownie za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu.

Przebieg zdarzenia został ustalony na podstawie zeznań świadków i zabezpieczonych śladów i dowodów w oparciu o które były wydane opinie sądowo lekarskie.

Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności od lat 12, 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

 

Aktualności