Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

Chcieli okradać starsze osoby.

Prokuratura Rejonowa w Krakowie Podgórzu oskarżyła 18 – letniego Kamila J. o dokonanie rozboju i usiłowanie dokonania 2 rozbojów. W dniu 17 stycznia br. Kamil J. wraz z bratem i jego kolegą (nieletnimi, co do których materiały zostały wyłączone do odrębnego postępowania) spotkali się celem popełnienia tego rodzaju przestępstw. W ten sposób mieli zarobić trochę pieniędzy. Kolega brata Kamila J. podczas wcześniejszego spotkania poinformował braci, jak dokonuje się rozboju, w jakich warunkach najlepiej to zrobić.

Poszli wspólnie na ul. Kapelanka, uznając, że znajdą tam osoby starsze, które można okraść. Kamil J. i kolega jego brata mieli założone kominiarki. Najpierw zaatakowali pokrzywdzonego mężczyznę, którego zaczęli dusić, grozili też użyciem gazu łzawiącego. Następnie zabrali mu telefon komórkowy o wartości 350 zł, pieniądze w kwocie 5 zł oraz dezodorant. Kolejną ofiarę uderzyli łokciami, popychali, szarpali i żądali wydania telefonu komórkowego i pieniędzy. Pokrzywdzonemu udało się im uciec. Miał przy sobie telefon komórkowy i laptop.

Kolejny pokrzywdzony również zdołał im uciec. W plecaku miał gotówkę ok. 280 zł, laptop, telefon komórkowy oraz dokumenty. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Kamil J. przyznał się do zarzucanych mu czynów, jego wyjaśnienia są zgodne z ustalonym stanem faktycznym. Nie był dotychczas karany sądownie. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12.

Aktualności