Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Jak potrzebował na życie- wlamywal się i kradł.

Prokuratura Rejonowa w Krakowie – Podgórzu zakończyła prowadzone postępowanie przeciwko 24 – letniemu Zbigniewowi P. skierowaniem do Sądu aktu oskarżenia. Wymieniony w okresie od października 2011 r. do 27.11.2012 r. dokonał szeregu kradzieży i kradzieży z włamaniem, zbierając najczęściej elementy metalowe, które mogły być sprzedane w punktach skupu złomu, w tym elementy instalacji cieplnej i elektrycznej. Większość przestępstw popełnił z innymi osobami, w różnych konfiguracjach osobowych, a dochody uzyskiwane z popełnianiem przestępstw stały się dla niego źródłem dochodu. Zbigniew P. został oskarżony o 17 czynów / w tym 1 czyn: usiłowanie skierowania i zepchnięcia z drogi radiowozu w celu zmuszenia funkcjonariuszy Policji do zaniechania prawnej czynności służbowej w postaci zatrzymania (podjęli pościg za podejrzanym)/, narażając ich jednocześnie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu).

Do budynków włamywał się głównie poprzez wybicie szyb w oknach (budynki niezamieszkałe, w budowie). Łączna wartość zabranych rzeczy (też, które usiłował zabrać) wyniosła  ok. 10.7900.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Zbigniew P. przyznał się do popełnienia wszystkich zarzucanych mu czynów, złożył wyjaśnienia, opisując okoliczności ich popełnienia. Jest tymczasowo aresztowany.

Wobec innych osób podejrzanych trwa postępowanie. Jeden z podejrzanych ukrywa się przed organami ścigania, konieczne jest wykonanie czynności procesowych dot. 2 innych podejrzanych.  Zbigniew P. był już karany sądownie (za czyny z art. 178a§1kk i 209§1kk).

Obecnie grozi mu kara pozbawienia wolności – przy zastosowaniu art. 65§1 – nawet do lat 15

Aktualności