Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

Napadli na pokrzywdzonego wykorzystując jego stan.

Prokuratura Rejonowa Kraków - Śródmieście Zachód oskarżyła 31-letniego Marka Sz. o rozbój w nocy z dnia 8/9.06.2012 roku w Krakowie.

Nad ranem, z imprezy wracał pokrzywdzony. Będąc na Plantach postanowił usiąść na ławce i napisać SMS ze swojego telefonu komórkowego.

Kiedy siedział na ławce – przysiadło się do niego 2 mężczyzn: jeden z prawej strony, a drugi z lewej strony pokrzywdzonego. Usiedli bardzo blisko niego uniemożliwiając mu jakikolwiek ruch i zażądali wydania telefonu komórkowego. Zagrozili, ze jeśli tego nie uczyni to zostanie wyrządzona mu krzywda. Dla podkreślenia groźby jeden z mężczyzn zbliżył do pokrzywdzonego rękę, którą miał w kieszeni i trzymał ją w taki sposób, że sprawiał wrażenie, ze coś w niej ma lub zamierza uderzyć pięścią.

Przytrzymując pokrzywdzonego i grożąc mu – przeszukali jego kieszenie zabierając pieniądze w kwocie 100 złotych oraz telefon komórkowy o wartości 1200 złotych. Następnie uciekli.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Marek Sz. przyznał się do zarzutu rozboju, wyjaśnił, że w klubie poznał mężczyznę, który miał go przymusić do okradzenia pokrzywdzonego, znajdującego się w stanie upojenia alkoholowego.

On zabrał temu chłopakowi telefon i pieniądze, a poznany mężczyzna zabrał z tych pieniędzy 75 złotych, resztę mu zostawił. Wyraził żal i skruchę za swoje postępowanie. Materiały dotyczące współdziałającego z nim nieustalonego mężczyzny wyłączono do odrębnego postępowania.

Marek Sz. był karany w 2010 roku za zabór pojazdu mechanicznego w celu krótkotrwałego użycia. Obecnie grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12.

Pozostaje na wolności, przy czym zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji połączonego z zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonym i świadkiem.

Aktualności