Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Oskarżeni o posiadanie narkotyków i wprowadzanie ich do obrotu.

Prokuratura Rejonowa w Krakowie – Podgórzu oskarżyła 14 osób, w tym 13 osób o czyny z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Jakub P. oskarżony został o posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowej w postaci prawie 1 kg amfetaminy oraz 50 gramów ziela konopi innych niż włókniste czyniąc w ten sposób przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu. Nadto wprowadził do obrotu znaczną ilość amfetaminy /1 kg / i udzielił ją ustalonym i nieustalonym osobom oraz wprowadził do obrotu m.in. nie mniej niż ok. 350 gr. ziela konopi innych niż włókniste, przy czym z popełnienia przestępstwa uczynił sobie stałe źródło dochodu (łącznie uzyskał z tego procederu ponad 38 tys. zł).

Edward K. został oskarżony o wprowadzenie do obrotu znacznej ilości amfetaminy (łącznie prawie 2 kg). Jedenaście osób oskarżono o posiadanie amfetaminy, ziela konopi innych niż włókniste.

Aktem oskarżenia objęto również mężczyznę, który – jak ustalono w marcu 2012 roku, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, poprzez udostępnienie lokalu, ułatwił uprawianie prostytucji ustalonej osobie.  Uzyskał z tego procederu korzyść majątkową w kwocie 500 zł. Ten mężczyzna oraz 7 innych osób przyznało się do popełnienia zarzucanych im czynów i złożyli wnioski o dobrowolne poddanie się karze (takie wnioski wraz z aktem oskarżenia zostały przesłane do sądu).

Są to kary od 4 miesięcy do 2 lat pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem ich wykonania, też grzywny oraz orzeczenie nawiązek na cele związane z zapobieganiem i zwalczaniem narkomanii.

Pozostałe osoby przyznały się w części do zarzucanych im czynów bądź nie przyznały się do ich popełnienia.

Grożą im kary pozbawienia wolności do 10 lat  i do lat 12.

Aktualności