Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

Oskarżony o psychiczne znęcanie się nad żoną i porzucenie dzieci.

Prokuratura Rejonowa w Krakowie – Prądniku Białym skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko 32 letniemu Mariuszowi O., który od stycznia 2009 roku do 14.02.2011 r. w Krakowie znęcał się psychicznie nad swoją żoną poprzez wszczynanie awantur pod wpływem alkoholu i ubliżanie jej wulgarnymi słowami. Nadto wymieniony został oskarżony o porzucenie swoich małoletnich synów ( 3 lata i 8 lat) w dniu 11.02.2011 r. Wbrew obowiązkowi troszczenia się o małoletnich poniżej lat 15, porzucił ich oddalając się z mieszkania. Matka chłopców, w ten dzień poszła do pracy i pozostawiła dzieci pod opieką ojca. Mariusz O. ok. godz. 22 opuścił dzieci, zostawił je same w mieszkaniu, a sam poszedł spożywać alkohol wraz z kolegami. Rano matka stwierdziła, że synowie całą noc byli pozbawieni opieki.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Mariusz O. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, wyraził skruchę oraz złożył wniosek o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzania rozprawy i wymierzenia mu uzgodnionej kary.

Taki wniosek wraz z aktem oskarżenia został skierowany do Sądu (kara łączna 10 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby wynoszący 2 lata, zobowiązanie się do powstrzymywania się od nadużywania alkoholu).

Mariusz O. nie był w przeszłości karany.

Aktualności