Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

Pobil, bo...zostal obudzony!

Prokuratura Rejonowa Kraków – Śródmieście Wschód skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi M.

Wymieniony w dniu 28.11.2009 r. wspólnie z innymi dotychczas nieustalonym mężczyzną używając maczety i siekiery wziął udział w pobiciu pokrzywdzonego, który został narażony na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowania ciężkich obrażeń ciała. W wyniku uderzeń pokrzywdzony doznał rany rąbanej głowy, które to obrażenia pociągnęły za sobą naruszenie czynności narządów ciała na okres dłuższy niż 7 dni.

W dniu 28.11.2009 r. Krzysztof M. przebywał w swoim mieszkaniu. Ok. godziny 9-tej, przez okno krzyczał, w kierunku prowadzącego prace związane z rozbiórką rusztowania, słowa wulgarne, żądał zakończenia prac, które zakłóciły mu wypoczynek. Groził również pracownikowi wykonującemu pracę (pokrzywdzonemu). Pracownik ten odpowiedział mu również wulgarnie i dalej wykonywał pracę. Po kilku minutach obok tego pracownika pojawił się nieznany mu młody mężczyzna, który trzymał w dłoni siekierę skierowaną ostrzem w jego kierunku. Z drugiej strony zaś stanął Krzysztof M. trzymając maczetę i wypowiedział do pokrzywdzonego słowa wulgarne. Sposób zachowania oraz niebezpieczne przedmioty, które obaj mężczyźni trzymali skłoniły pokrzywdzonego do ucieczki. Napastnicy chcieli mu to uniemożliwić i rozdzielili się. Krzysztof M. zabiegł mu drogę, odepchnął tak, że pokrzywdzony stracił równowagę i przewrócił się. Wówczas uderzył go w głowę maczetą. Bezpośrednio po tym uderzeniu sprawcy zbiegli.

Krzysztof M. został zatrzymany 1.10. br. Ukrywał się przed organami ścigania, był poszukiwany międzynarodowym listem gończym.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Krzysztof M. odmówił się ustosunkowania się do tego czy przyznaje się lub nie przyznaje się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. Nie był dotychczas karany sądownie. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.

Aktualności